ARTYKUŁY

Pixel Technology głównym wykonawcą projektu „MedBrain L” – wsparcie diagnostyki i medycyny za pomocą zaawansowanych systemów Sztucznej Inteligencji.

Więcej

Cyfryzacja polskich szpitali i placówek medycznych staje się już wymogiem polskiego prawa. Obok elektronicznych zwolnień lekarskich, e-recept czy generalnie elektronizacji usług medycznych nie można zapominać o standardach, które już od dawna funkcjonują na świecie i skutecznie usprawniają, a niekiedy rewolucjonizują pracę lekarzy, pielęgniarek czy pracowników medycznych np. radiologów. Dyrektorzy nowoczesnych placówek medycznych powinni zwracać szczególną uwagę na to czy wdrożenia przełożą się na wymierne korzyści.

Więcej

Coraz wyraźniej zauważamy trendy związane z brakiem czytników CD/DVD w nowo produkowanych komputerach.

Więcej

PRZEGLĄDARKI MEDYCZNE PLIKÓW DICOM. CZY TO JUŻ REWOLUCJA W MEDYCYNIE?

Klasyczne klisze w radiologii to już przeszłość. Dziś lekarze oglądają wyniki badań w postaci cyfrowej. Aby je odczytać, wcale nie jest potrzebny specjalistyczny sprzęt. Wystarczy zwykły komputer, o ile zainstalowana zostanie na nim przeglądarka DICOM.

Tradycyjne klisze przez dekady były podstawowym narzędziem pracy dla lekarzy radiologów czy techników. Jednak dzięki nowoczesnym technologiom, takie rozwiązania odeszły już do przeszłości. Dziś wystarczy zwykły komputer, działający na systemie Linux, Windows lub Mac OS oraz program DICOM Viewer, by uczestniczyć w prawdziwej rewolucji w badaniach radiologicznych. Odczytywanie wyników w ten sposób to olbrzymie ułatwienie – i dla lekarza, i dla pacjenta. Jednak nie tylko wygoda przemawia za wykorzystaniem nowoczesnych technologii w radiologii.

Więcej

Pokaż więcej