RBOX

Oprogramowanie medyczne do teleradiologi - System Radibox

Wirtualna chmura, która zabezpiecza pliki medyczne typu DICOM i daje dostęp do nich placówkom medycznym i lekarzom. RadiBox to połączenie systemu PACS w chmurze i przeglądarki DICOM w przeglądarce internet wraz z modułem teleradiologicznym do udostępniania badań.

ZOBACZ FUNKCJoNALNOŚCI

Teleradiologia Radibox – Informacje ogólne

RadiBox to rozwiązanie skierowane do Szpitali umożliwiające udostępnienie obrazów wraz z opisami dowolnym lekarzom na całym świecie, np. do konsultacji badania (teleradiologia). Może to też być niezależną kopią lokalnego archiwum PACS. To również nowatorski sposób przekazywania dokumentacji medycznej pacjentowi. Dla lekarza radiologa to rozwiązanie umożliwiające tworzenie swojej bazy ciekawych przypadków, dostępnej dla niego w dowolnym miejscu na świecie. Dla pacjenta to wygodne gromadzenia własnej dokumentacji medycznej, dostępnej za każdym razem gdy tylko udaje się na wizytę do kolejnego lekarza.

Portal pozwala na gromadzenie i szeroko pojęte zarządzanie zbiorem danych obrazowych. Wbudowana w portal referencyjna przeglądarka DICOM pozwala wyświetlić badanie w dowolnym miejscu. System powiadomień informuje użytkownika o zdarzeniach na jego badaniach. Fakt wykorzystywania protokołu HTTP do komunikacji z serwerem i języka HTML5 do prezentacji danych umożliwia uruchomienie aplikacji również na urządzeniach mobilnych.

Dla kogo jest przeznaczona aplikacja

Oddajemy w Państwa ręce aplikację służącą do współdzielenia badań medycznych (CT, MR, RTG, Mammograficznych, itd). Radibox jest rozwiązaniem kierowanym do wszystkich, którzy mają zbiory badań w formacie cyfrowym: dla Szpitali chcących zabezpieczyć archiwum PACS robiąc jego niezależną kopię poza szpitalem, korzystających z teleradiologii;
dla lekarzy chcących mieć dostęp do własnej bazy ciekawych przypadków którą w łatwy sposób mogą współdzielić między sobą;
dla pacjentów aby zawsze i wszędzie mieli dostęp do swoich badań.

Aplikacja współpracuje z urządzeniami medycznymi wspierającymi protokoły komunikacyjne DICOM 3.0.

Funkcjonalności

  • Dostęp do badania radiologicznego z każdego miejsca na Ziemi w mniej niż minutę
  • Wczytywanie każdego obrazu w przeglądarce w 10 sekund
  • Zabezpieczenie przed utratą plików medycznych, szyfrowanych w 3 autonomicznych serwerowniach
  • Przeglądarka plików DICOM działająca na każdym sprzęcie
  • Chmura PACS umożliwiająca udostępnianie badań bez konieczności ich przesyłania
  • Globalna baza ciekawych przypadków dostępna na stacji diagnostycznej
  • Teleradiologia – udostępnianie badań w 1 sekundę. Nie ma potrzeby oczekiwania na przesłanie badania.

Ważne informacje

Oprogramowanie RadiBox jest certyfikowanym urządzeniem medycznym zgodnym z wymogami dyrektywy 93/42/EWG. Podczas tworzenia aplikacji wykorzystywane były standardy DICOM oraz metodyka tworzenia projektu PN – EN ISO 13485:2012 (wdrożona w ramach Pixel Technology). Oprogramowanie powstaje również w zgodzie ze standardem PN – EN ISO 9001:2009. Zadbaliśmy również o zgodność z wymogami prawa Polskiego, w szczególności z Dziennikiem Ustaw 2005 nr 194 poz. 1625

Wymagania

Aplikacja do prawidłowego działania potrzebuje przeglądarki internetowej. Zalecane przeglądarki to Firefox oraz Chrome w najnowszych wersjach.

Aplikacja w podstawowej funkcjonalności nie wymaga instalacji żadnych plug-inów ani dodatków. Specjalistyczne funkcje mogą wymagać doinstalowania dodatkowego oprogramowania (dostępnego do pobrania z portalu).

Program nie musi być uruchamiany na koncie administratora, innymi słowy nie wymaga uprawnień administracyjnych. Wyjątkiem może być wymóg konfiguracji firewalla do poprawnej komunikacji z serwerem oraz instalacja dodatkowego oprogramowania pobranego z portalu. Aplikacja do komunikacji z serwerami dystrybucji wykorzystuje port 443 TCP (HTTPS).

Moduły

Chcesz uzyskać więcej informacji?