PACS

Oprogramowanie medyczne dla przychodni radiologicznej – AlleRad ExPACS

Oddajemy w Państwa ręce rozwiązanie pozwalające na przechowywanie, przesyłanie, oraz analizę danych obrazowych w standardzie DICOM 3.0. Wdrożenie systemu PACS to warunek konieczny do prowadzenia dokumentacji medycznej, w szpitalu czy innej placówce posiadającej pracownię diagnostyki obrazowej, wyłącznie w postaci cyfrowej.

ZOBACZ FUNKCJoNALNOŚCI

AlleRad ExPACS – Informacje ogólne

Dzisiejsza radiologia pozwala na przetwarzanie i wyświetlanie badań pacjenta w formie cyfrowej. Ze względu na rozwój radiologii rynek został zmuszony do wprowadzenia standardu DICOM, obecnie wersja 3.0 jest wiodącą wersją tego standardu. Standard DICOM pozwala na komunikację i wymianę obrazów cyfrowych pomiędzy urządzeniami medycznymi, stacjami diagnostycznymi oraz serwerami magazynującymi dane różnych producentów. Serwer Dystrybucji Obrazów oparty o standard DICOM to rozwiązanie skierowane do Szpitali umożliwiające udostępnienie obrazów wraz z opisami na oddziałach szpitalnych. Badania wykonane w ramach pracowni Zakładu Diagnostyki Obrazowej (ZDO) kierowane są do oddziałów zlecających badania. Gdzie za pomocą dostarczonej przeglądarki personel może obejrzeć badanie oraz jego opis.  

Niniejszy opis dotyczy serwera archiwizacji obrazów PACS. System PACS jest rozwiązaniem pozwalającym na przechowywanie, przesyłanie, oraz analizę danych w standardzie DICOM 3.0. Szczegółowe dane techniczne dotyczące zgodności systemu PACS ze standardem DICOM 3.0 znajdziesz w odrębnej dokumentacji „PACS Dicom Conformance Statement”. PACS umożliwia szybki i wydajny dostęp do obrazów oraz powiązanych danych przełamując fizyczne i czasowe bariery związane z tradycyjną dystrybucją i wyświetlaniem obrazów składowanych na kliszach fotograficznych.

Dla kogo jest system ExPACS

Oddajemy w Państwa ręce rozwiązanie pozwalające na przechowywanie, przesyłanie, oraz analizę danych obrazowych w standardzie DICOM 3.0. Wdrożenie systemu PACS to warunek konieczny do prowadzenia dokumentacji medycznej. W szpitalu lub innej placówce posiadającej pracownię diagnostyki obrazowej, wyłącznie w postaci cyfrowej.

Wymagania

Wymagania sprzętowe dla systemu PACS, wymagania dotyczące oprogramowania PACS (całe niezbędne oprogramowanie oraz licencje dostarczane dla baz danych , serwery aplikacyjne są w ramach produktu PACS), są dobierane indywidualnie do konkretnego zamówienia. Pixel Technology zaleca wykorzystywanie również urządzeń do nearlinowej archiwizacji danych. 

Oprogramowanie PACS pracuje na następujących systemach operacyjnych:

  • Windows 2008 32 / 64 bity
  • Linux 32 / 64 bity

Moduły

Chcesz uzyskać więcej informacji?